Жвавий діалог щодо перейменування вулиць
Вулицю Леніна – на Соборну, вул. Дундіча – на вул. Василя Хмелюка, Червоноармійську – на Стрілецьку, Радянську – на Героїв Небесної Сотні або на Банківську, вулицю Енгельса – на вул. Журавського, вул. Урицького – на Грушевського… Саме такі ідеї щодо перейменування вулиць, згідно Указу Президента про декомунізацію, прозвучали під час жвавого обговорення представниками політичних партій та громадських організацій. Засідання відбулося учора, 29 січня, в актовій залі міської ради. Старший науковий працівник міського історичного музею Олег Антонюк запропонував «перейменувати вулицю Леніна на Соборну або Героїв Майдану, вулицю Кірова – на Корчівську, Коростовецьку або на вулицю Семена Петлюри, вул. Горького – на Базарну, вул. Урицького – Героїв АТО, вул. Радянську – Банківська, вул. Петровського – Петрівська, вул. Баумана – Тараса Чорновола, вул. Герцена – Постройська, вул. Кашевича – Гетьмана Сагайдачного».
Депутат Костянтин Сілецький запропонував врахувати імена тих хлопців, які ціною власного життя захищали свободу і територіальну цілісність України – назвати вулиці іменами Героїв АТО, нашими земляками та загиблими афганцями. Депутат Олег Молдован висунув пропозицію перейменувати котрусь із вулиць на вул. імені Валерія Брезденюка та Леоніда Полянського, героїв Небесної Сотні, а також вул. Скрябіна.
У ході жвавого обговорення присутні дійшли згоди у таких назвах вулиць:
Вулицю Леніна перейменувати на Соборну, вул. Кашевича – на Олега Пугачова,Москаленка – Антона Москаленка, вул. Павліка Морозова – Тараса Шпіганевича, вул. Дундіча – на вул. Василя Хмелюка, Червоноармійську – на Стрілецьку, Радянську – на Героїв Небесної Сотні або на Банківську, вулицю Енгельса – на вул. Журавського, вул. Урицького – на Грушевського, 9-го січня – на 22-ге Січня, Чечеріна – Леоніда Полянського, вул. Комсомольську – на Героїв Крут, вул. Гончарова – на Гончарна, Чапаєва – Семена Петлюри, вул. Кірова – Свободи, Урицького – Грушевського, Р.Люксембург – Січових Стрільців, Лазо – М.Борецького, Пролетарська – Поштова.
Нагадаємо, що висунуті пропозиції будуть прописані в анкетах, які будуть поширені серед населення головами квартальних комітетів, активними жмеринчанами. Якщо людину влаштовує запропонована назва, вона проголосує за неї, якщо не влаштовує – напише свою назву.
Також запрошуємо жмеринчан долучитися до громадських слухань з питань змін назв вулиць, які відбудуться 12 лютого в залі засідань виконавчого комітету Жмеринської міської ради. Годину повідомимо дещо пізніше.
Comentarios