top of page

Міське комунальне підприємство «ЕНЕРГОРЕСУРС»

Цього тижня ми зустрілися з директором МКП «Енергоресурс» Анатолієм Житницьким, щоб поговорити про актуальні питання виробничої діяльності підприємства. – Анатоліє Адольфовичу, розкажіть про Ваше підприємство. – Міське комунальне підприємство «ЕНЕРГОРЕСУРС» створене у 2003 році. Діяльністю підприємства є виробництво, транспортування та постачання теплової енергії комунально-побутовим та соціально-культурним закладам, а також господарським об’єктам. Підприємство обслуговує 2,7км теплових мереж та налічує 15 котелень і опалювальних пунктів, з них 7 на газу та 8 – на твердому паливі. В опалювальний сезон на підприємстві працює 66 чоловік.

– Як давно Ви працюєте у МКП «Енергоресурс»?

– Я очолив дане підприємство у 2012 році.

– Чи правда, якщо комунальне – значить, працює у збиток?

– Цілком не згоден з даним твердженням. Коли я очолив підприємство, то «Енергоресурс» мав борг у 2 млн. грн. За чотири роки, завдяки злагодженій роботі керівництва підприємства, трудового колективу, а також за підтримки міської ради нам вдалося досягти стабільного економічного розвитку. На сьогодні ми створюємо нові робочі місця, заробітна плата виплачується вчасно та формується достатній фінансовий ресурс.

– На підприємстві працює великий колектив. Як Вам вдається організувати роботу такої кількості людей?

– Успіх підприємства залежить від мотивації самого колективу та ефективної роботи усіх працівників. Наші дії є послідовними: кожна ідея та пропозиція приймається, обговорюється, після чого прораховується економічна доцільність та реалізується в межах виробництва.

– Сьогодні багато підприємств розглядають альтернативні види палива як один із засобів економії коштів. Яка Ваша думка з цього приводу?

– Як ви знаєте, на території України протягом останніх років впроваджувалася «Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2016 роки», мета якої – збільшення частки енергоносіїв, отриманих з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Згідно Плану дій сталого енергетичного розвитку Жмеринки, місто зобов’язується збільшити використання відновлювальних джерел енергії на 20%. Звичайно, це важкий процес та має свої ризики, але ми реалізовуємо дані заходи задля оптимізації структури енергетичного балансу держави. Хочу також доповнити, що використання відновлювальних джерел енергії не вирішить повністю проблему економії енергоносіїв. Одночасно мають реалізовуватися й інші заходи, такі як утеплення об’єктів, що опалюються, а також теплових мереж. Діяльність підприємства «Енергоресурс» є лише маленькою складовою великого механізму. Але ми з поставленими завдання справляємося успішно, завжди шукаємо шляхи оптимізації та вдосконалення якості надання послуг. Одним з таких рішень є зменшення протяжності теплових мереж шляхом будівництва нових індивідуальних опалювальних пунктів, що скорочує втрату тепла близько на 40%, що в свою чергу зменшує споживання енергоносіїв близько на 12%. Слід зазначити, що завдяки переходу на альтернативні види палива, окрім усіх вищезазначених переваг, 28 жмеринчан отримали роботу.

– Які новітні технології Ви впроваджуєте на підприємстві?

– Важливим питанням є забезпечення котелень новим теплотехнічним устаткуванням. Ми в даному напрямі не стоїмо на місці. Зажди шукаємо нові можливості покращення енергоефективності, а тому систематично здійснюємо модернізацію обладнання на підприємстві. Відтак, незважаючи на зимовий період, сьогодні за кошти підприємства проводимо технічне переоснащення котельні ЗОШ №3, встановивши новий котел на твердому паливі. Було проведено реконструкцію котельні по вул. Київська, 14 по заміні котла з більшим коефіцієнтом корисної дії, завдяки чому споживання газу зменшилося близько на 30%. Здійснено заміну частини теплової мережі з використанням труб в попередній ізоляції, що дозволило значно зменшити втрати теплової енергії при транспортуванні теплоносія до кінцевого споживача. Також реалізовуються комплексні заходи з економії електроенергії, які передбачають встановлення частотних перетворювачів на електродвигунах насосного обладнання, використання для освітлення виробничих об’єктів підприємства енергозберігаючі лампи, що в сумарних показниках дає економію електроенергії на 25%. Але знову хочу підкреслити, усі досягнення підприємства стали можливими завдяки спільній злагодженій роботі і фахівців трудового колективу, і підтримки органу місцевого самоврядування. Анатолій Адольфович провів нам невелику екскурсію на котельні, де ми на власні очі змогли побачити як працює підприємство та поспілкуватися з працівниками, які беруть безпосередню участь в процесі виробництва теплової енергії. Машиніст-кочегар котельні Анатолій Ведишко розповів, що в період опалювального сезону котельня працює без перебоїв. «Ми вчасно заготовляємо паливо (дрова) в міжопалювальний період, тому завжди готові до будь-яких температурних коливань», – зауважив працівник. «Робота важка і відповідальна. Але ми докладаємо усіх зусиль, щоб технологічний процес був дотриманий на усіх етапах виробництва та постачання тепла. Нам, як працівникам, приємно працювати на підприємстві, де наша робота цінується та ми маємо всебічну підтримку з боку усіх учасників даного процесу», – додав майстер дільниці Василь Багрій.



Автор блогу
Рекомендовані посилання
Пошук по тегам
Тегов пока нет.
Коментуйте подію у соціальних мережах
  • Facebook Social Icon
  • Odnoklassniki Social Icon
  • Vkontakte Social Icon
bottom of page