ФАКТИ З ЕКОНОМІЧНОГО ЖИТТЯ ЖМЕРИНКИ, ПРО ЯКІ ВИ, МОЖЛИВО, НЕ ЧУЛИ
Про головні цілі соціально-економічного розвитку нашого міста, новостворені підприємства, інвестиційні проекти, які реалізуються, а також цікаві факти з економічного життя Жмеринки, про які ви, можливо, не чули – у нашій розмові з начальником управління економіки, депутатом міської ради Анатолієм КОНОВАЛОМ.
– Анатолію Романовичу, розкажіть чи розпочинають жмеринчани підприємницьку діяльність, і як їм вдається вести бізнес у непростий час?
– У 2017 році започаткували діяльність 246 новостворених суб’єктів господарювання, 10 з них підприємства-юридичні особи. Протягом року створено близько 170-ти нових робочих місць, загалом за рахунок розширення нового виробництва: ТОВ «Жмеринське підприємство «Експрес» та відкриття другого супермаркету мережі «Грош».
Стабільно працюють виробничі підприємства міста: ТОВ «Артмаш», ПП «Корунд», ТОВ «Кардинал», активно нарощують потужності та кількість робочих місць. З числа новостворених у минулому році підприємств з видами діяльності: КП «Жмеринкаводоканал» – забір, очищення та постачання води; ТОВ «Колдбері» – перероблення та консервування фруктів і овочів; ПП «Метраж» – виробництво будівельних виробів із пластмас; ФГ «Пріора» – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; ТОВ «Смарт-Дім» – розробка та обслуговування веб-порталів; ТОВ «Синдикат-компані» – виробництво металообробних машин; ПП «Еко-фарм-С» – роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, ПП «Корунд - комплекс» - механічне оброблення металевих виробів, ПП «Екобуд-С» - оптова торгівля будівельними товарами.
– Чи планується відкриття нових підприємств у 2018 році і разом з тим – створення робочих місць?
– Так, у цьому році планується створення близько 220 нових робочих місць за рахунок відкриття нових підприємств та запровадження нових виробництв. Якщо говорити конкретно то на підприємстві «Акваресурс плюс» (колишня «Хутрова фабрика»), за рахунок впровадження інвестиційного проекту з будівництва сонячної електростанції, та відкриття басейну «Юність», а також за рахунок посилених заходів з легалізації тіньової зайнятості та реєстрації новостворених ФОП.
– За даними відділу ДРАЦС у році, що минув, народилося 358 дітей та зареєстровано 272 шлюби. Яка демографічна ситуація у Жмеринці?
– Чисельність наявного населення м.Жмеринка станом на 01.12.2017 року становить 34607 осіб (менше на 272 особи в порівняні з відповідним періодом 2016 року). На жаль, смертність перевищує народжуваність. Присутня і трудова міграція.
– Анатолію Романовичу, чи вдається залучати іноземні інвестиції та впроваджувати цікаві проекти?
– У місті реалізується Проект «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС, який впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки уряду Канади. У ході виконання проекту були проведені ряд зустрічей стосовно визначення пріоритетних напрямків для розвитку підприємницького середовища міста Жмеринка. За результатами проведеної роботи рішення міської ради 24 сесії 7 скликання від 8 червня 2017 року була затверджена «Програма просування продукції міста Жмеринка на зовнішні ринки протягом 2017-2021 років», завдяки якій наше місто отримає на реалізацію заходів 100,0 тисяч канадських доларів. Також у липні 2017 року було розроблено повний проект на отримання допомоги з Фонду підтримки ініціатив з демократичного врядування та розвитку на впровадження проекту «Роздільний метод збирання ТПВ – запорука чистоти в м. Жмеринка», що передбачає в дошкільних, шкільних та бюджетних закладах запровадити системи сортування твердих побутових відходів, проведення інформаційної роботи. На реалізацію цих заходів буде залучено у місто позабюджетних коштів у сумі близько 400 тисяч гривень.
Варто зазначити, що завдяки реалізації проекту «Energy Go» вже здійснено повну термомодернізацію дитячих садочків №3 та №4, а також тривають ремонтні роботи у загальноосвітній школі №3. На цьому тижні укладено угоду на такі ж капітальні ремонти у школі №4. Тому співпраця з Європейською комісією та розумний менеджмент дають свої плоди.
– Чи залучаються жмеринчани до прийняття рішень територіальної громади міста і чи є співпраця влади та громади?
– Одним із таких ефективних кроків, що підтверджує намагання Жмеринської міської ради підвищити демократичні стандарти своєї діяльності, є впровадження проекту Громадського бюджетування, завдяки якому у 2017 році на реалізацію ініціативи жмеринчан було передбачено більше 800 тис.грн. бюджетних коштів. Дані заходи надали можливість більш як 3 тис. громадян міста брати участь та впливати на процес прийняття рішень територіальної громади міста. У місті з’явилися нові дитячі майданчики, здійснено благоустрій територій масового відпочинку, покращено умови для інтелектуального розвитку дітей та інше.
– Щодо робиться для ефективного використання енергоресурсів?
– Застосування енергозберігаючих заходів у бюджетній сфері та використання програмного середовища «Енергобаланс» дало можливість заощадити енергоносіїв у 2017 році більш ніж 1 млн.грн.
– Дякую за розмову.